Haber

Motosikletlerle 3 bin 200 metredeki zirveye çıkıp, yağan ilk karda kayak yaptılar

ERZİNCAN Enduro Motorsporları Kulübü üyesi bir küme, motosikletleriyle tepesi beyaza bürünen Ergan Dağı’na çıktı. Dağın 3 bin 200 metredeki zirvesine ulaşan grup, bir süre kar üstünde tur attıktan sonra sezonun ilk kayak keyfini yaşadı.

Havaların soğumasıyla birlikte Erzincan Ergan Dağı Kayak Merkezi’nin doruğu karla kaplandı. Kar kalınlığının 40 santimetreye yaklaştığı dorukta motosiklet sürmek ve kayak yapmak isteyen Enduro Motorsporları üyesi bir küme, kent merkezinden yola çıktı. Ergan Dağı’nın zorlu parkurunu geçen grup, zirvenin karlı zemininde motosiklet sürmenin keyfini çıkardı. Kar üstünde bir süre motosikletle tur atan grup, daha sonra ayaklarına geçirdikleri kayaklarıyla sezonun ilk kayağını yaptı. Bir tarafta kayak bir tarafta motosikletle adrenalin yaşayan grup, herkesi Ergan Dağı Kayak Merkezi’ne davet etti.

Ergan Dağı’nın zirvesinde sezonun ilk kayağını yaptıklarını belirten Canser Atila, şöyle konuştu: “Şu anda 3 bin 200 rakımdayız. Türkiye’de birinci kayağı biz yapıyoruz. Dönemi açıyoruz diyelim. Herkesi Erzincan’a bekliyoruz. İlk karımız yağdı. Erzincan Ergan Dağı’ndayız. Çok önemli kar var. Dönemin birinci kayağını yapalım istedik. Kentten dağdaki karı görünce dayanamadık. Buraya gelmek sorunlu, o yüzden off-road motorlarımızla geldik. Çok önemli kar vardı. Bayağı uğraştık. Sonunda geldik. Kayağımızı yaptık. Çok zevkli idi. Erzincan, Avrupa’nın 2’nci uzun kayak merkezi. Herkesi Erzincan Ergan Dağı Kayak Merkezi’ne bekliyoruz. “Motosiklet ile Ergan Dağı Kayak Merkezi’ne çıkan Miraç Ay ise çok eğlendiklerini söz ederek, “Bugün Erzincan Enduro Motor Kulübü olarak bir ilki daha gerçekleştirip, belki de Türkiye’de ilk kara ayak basıp ilk kayağını yaptık” dedi.

Motosiklet ile güç bir seyahat yaparak Ergan Dağı doruğuna ulaştıklarını lisana getiren Atilla Köksal ise “3 bin 200 rakımlı Erzincan Ergan Dağı’na geldik. Gelirken biraz zorlandık. Motosikletle geldik. Bayağı eğlendik. Her şey çok güzeldi. Arkadaşlarla çok güzel bir gün geçirdik” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu