Ekonomi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinden Kepsutlu üreticilere hibe koç desteği

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, “Balıkesir Kuzusu Damızlık Koyun Tesisi”nde yetiştirilen 25 damızlık koçu, Kepsutlu üreticilere yüzde 100 hibe ile dağıttı.

Balya, Dursunbey, Gönen, Kepsut ve Manyas ilçelerindeki üreticilere hibeyle toplam 416 damızlık koç dayanağında bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Kepsut’taki Balıkesir Kuzusu Damızlık Koyun Çiftliği’nde yetiştirdiği 25 damızlık koçu, bu ilçeden üreticilere tamamı hibe ile verdi.

Kepsut Kaymakamı Harun Arslanargun, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Lideri Serkan Akça, Kepsut Belediye Lideri İsmail Cankul, kurum müdürleri ve onlarca çiftçinin katıldığı dağıtım merasiminde, 25 koç kura ile sahiplerine teslim edildi.

Dağıtılan koçlar sayesinde Balıkesir kuzusunun popülasyonun artacağını, coğrafik işaretli Balıkesir kuzusuna yurt içi ve yurt dışından gelen taleplerin karşılanabileceğini belirten Akça, “Dağıtımlarımız önümüzdeki aylarda sayıları artarak devam edecek. İlimizde bitkisel ve hayvansal üretimi birçok proje ile desteklemeye devam edeceğiz.” sözünü kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu