Haber

Adana’da DEAŞ üyesi olduğu iddia edilen sanığa 6 yıl 3 ay hapis cezası

Adana’da terör örgütü DEAŞ üyesi olduğu iddiasıyla gözaltına alınan zanlı, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık SS, cezaevinden Ses ve Peyzaj Bilgi Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Sanık avukatı duruşma salonunda hazır bulundu.

Cumhuriyet savcısı temel mütalaasında DEAŞ’a katılımı artırmak için kentte toplantılar yaptığını, dijital materyallerinde teröristlere ait çok sayıda fotoğraf bulunduğunu, Suriye’deki örgüt üyeleriyle temas halinde olduğunu ve kod isimler kullandığını, örgütün silahlı eylemlerine ait görüntüleri izledi ve propaganda yaptı. .S’nin “silahlı terör örgütüne üye olma” hatasından dolayı cezalandırılmasını talep etti.

Görüşü hakkında ne söyleyeceği sorulan sanık SS, kendisinin terör örgütü DEAŞ üyesi olmadığını ve kod isim kullanmadığını iddia etti.

Suçlamaları kabul etmediğini belirten SS, “Ben terör örgütü DEAŞ adına faaliyette bulunmadım. Herhangi bir silahlı çatışmaya karışmadım. Tahliye ve beraat istiyorum” dedi. söz konusu.

Mahkeme heyeti, “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 6 yıl 3 ay tutuklu bulunan sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu