Haber

35 DEPREM MAĞDURU İSTANBUL-YENIKAPI İDO İSKELESİ’NE FERİBOTLA GETİRİLİYOR

HATAY İskenderun Limanı’ndan kalkan feribot 636 depremzede ile yola çıktı. Depremzedelerin bir kısmı Alanya, Antalya ve Çeşme limanlarına bırakıldı. 35 depremzede Yenikapı İDO iskelesine ulaştı

Kahramanmaraş depremlerinin ardından depremzedelerin tahliyesi sürüyor. Hatay İskenderun Limanı’ndan kalkan Adnan Menderes vapuru 636 depremzede ile yola çıktı. Depremzedeler Alanya, Antalya ve Çeşme limanlarına bırakıldı. Öte yandan dün gece saat 23.55’te 35 depremzede Yenikapı İDO İskelesi’ne geldi. Vapurdan inen depremzedeleri İstanbul İl Jandarma ekipleri karşıladı. Ekipler, şehri terk edip İstanbul’da kalacak depremzedeleri iki gruba ayırdı. Depremzedeler araçlarla kalacakları yerlere gönderildi.

FERİBİYE BİR ÇOK ŞARJ YÜKLENDİ

İDO Kurumsal Bağlantı Müdürü Filiz Şafak, Yenikapı İDO İskelesi’nden deprem bölgesine de yardım malzemeleri gönderildiğini belirterek, Ulaştırma Bakanlığı ve AFAD koordinasyonunda 9 Şubat günü saat 23:59’da Adnan Menderes vapurunu yola çıkardık. depremzedelere yardım götürmek. AFAD’ın yardım malzemeleri, jeneratörler, battaniyeler, su ve çok sayıda insani yardım malzemesi vapura yüklendi. İlk durak Mersin Limanı oldu. Oradaki yardım malzemeleri tahliye edildi. 636 depremzedeyi ve 11 aracı İskenderun’dan alarak Alanya, Antalya ve Çeşme limanlarındaki depremzedelerin çoğunu tahliye ettik. Yenikapı iskelemizdeki son 35 depremzede de gelmek üzere” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu